09
Okt 21

2ZL: Poraz v Mistelbachu

9. 10. se je za člane KOŠ-a začela nova sezona druge zvezne lige. Celovčani so na tujih tleh srečali ekipo Mistelbach Mustangs. Zadnjo srečanje ekip v pokalni tekmi preteklo soboto se je končalo v prid KOŠ-evcev, tokrat pa jim zmaga ni uspela.

Mistelbach Mustangs : KOŠ Celovec 77:69 (21:24, 45:47, 60:58)

Od začetka se je razvijala zelo intenzivna in borbena tekma. Tako igralci ekipe Mistelbach Mustangs kot tudi člani KOŠ-a so dobro začeli, po desetih minutah pa so Celovčani imeli rahlo prednost – 21:24. Razvijala se je zelo enakovredna tekma, a slovenski košarkarji niso igrali dovolj agresivno, da bi se lahko oddaljili od domačinov. V drugi polčas je šla ekipa KOŠ Celovec z dvema točkama prednosti – 45:47.

Tudi v drugem polčasu Celovčanom ni uspelo zaustaviti nasprotnika iz Mistelbacha, ki je v napadu dobil veliko skokov in s tem tudi vodstvo – 60:58. Zadnjih deset minut se slika ni spremenila. Igralci KOŠ-a so izgubili preveč žog po nepotrebnem, to pa so Mustangi izkoristili. Tekma se je končala s 77:69 za ekipo Mistelbach Mustangs.

Daniel Gspandl, igralec KOŠ-a: „Danes smo pri skokih bili slabi. To je bil vzrok za poraz. Poleg tega se bomo morali poboljšati pri prostih metih. Smo mlada ekipa in učimo se. Glave gor!“