02
Okt 21

CUP: Uspešen začetek v pokalu

S pokalno tekmo se je v soboto, 2. oktobra 2021, za člansko ekipo društva KOŠ Celovec začela nova košarkarska sezona. Na tujih tleh so člani KOŠ-a pod vodstvom trenerja Roka Heiligsteina srečali ekipo Mistelbach Mustangs.

Mistelbach Mustangs : KOŠ Celovec 63:68 (12:19, 29:34, 51:52)

Videlo se je, da je prva tekma v prvenstvu, kajti obe ekipi sta na začetku iskali ritem. Slovenskim košarkarjem pa je hitreje uspelo se uigrati in tako so kmalu prevzeli vodstvo – 12:19. V drugi četrtini so nasprotniki iz Mistelbacha poboljšali svojo obrambo in s tem nekoliko zaustavili Celovčane, ki so začasno vodili že s +12 točkami. Prvi polčas je se končal precej izenačeno z 29:34.

V drugem polčasu so varovanci trenerja Heiligsteina stopnjevali tempo in spet povišali svoje vodstvo, a preveč neumnih napak in izgubljenih žog na strani KOŠ-a je privedlo do tega, da se je ekipa Mistelbach Mustangs vedno spet približala – 51:52. Do konca se je odvijala zelo odprta in napeta tekma, ki se je končala v prid članske ekipe KOŠ-a. Končni rezultat: 63:68 za KOŠ Celovec, ki s to zmago nadaljuje v naslednji krog pokala.

Andi Smrtnik, kapetan: „Bila je zelo dobro obiskana tekma in vzdušje s publiko je bilo fenomenalno. Bil je prvi korak v pravo smer. Čaka nas še veliko dela.“