09
Jan 22

2ZL: Grenek poraz na celovškem derbiju

Koševci so se v soboto, 8. 1., podali na najkrajše gostovanje letos, in sicer v domačo dvorano proti mestnim rivalom Wörthersee Piraten. Vedeli so, da bo to drugačna tekma od vseh ostalih. Dvorana je bila polna s 300 navijači iz obeh taborov.

Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec 77:71 (25:14, 40:29, 58:56)

Pirati so tekmo odprli bolje. Izkušen 41-letni Američan Shawn Ray je dosegel kar dvanajst točk v prvi četrtini. S kopico zadetih težkih metov so se domačini odlepili na vodstvo enajstih točk (25:14). Sledila je bolj obrambno naravnana četrtina, naši so dopustili le pet prejetih točk v šestih minutah druge četrtine in se približali na sedem točk zaostanka. Kljub temu so Pirati s pravočasnimi koši uspeli držati razdaljo in na odmor odšli s prednostjo 40:29.

S slabim prvim polčasom smo vedeli, da bo sledila serija Koševcev in točno to se je tudi zgodilo v tretji četrtini. Z agresivno obrambo in hitro igro so naši uspeli ujeti priključek. Z zadetimi trojkami Andija Smrtnika in dvema metoma Grege Sajevica se je odprl tudi met iz razdalje. Z izidom četrtine 27:19 za naše smo tako pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali le še za dve točki (58:56)! Zadnja četrtina je potekala počasi z napakami na obeh straneh. S peto osebno napako Marka Gutalja pet minut do konca tekme se je tehtnica nagnila na stran Piratov. Ti so uspeli obdržati prednost in tekmo dokaj mirno pripeljali do končnih 77:71.

Rok Razdevšek, pomočnik trenerja: „Naši so bili premalo zbrani v napadu, zmanjkalo je tudi nekaj športne sreče in izkušenj. Zagotovo težek poraz, ki je poravnal lestvico Capital-West. Naši imajo 14 dni časa, da pripravijo telesa in glave na naslednjo ključno tekmo, ki bo potekala doma proti Dornbirn Lionsom.“