27
Feb 22

2ZL: Tesen poraz članske ekipe

V nedeljo, 27. 2., se je nadaljeval naporen konec tedna za člansko ekipo KOŠa. Tokrat so naši člani doma srečali ekipo Blackbirds Jennersdorf.

Začetek tekme so člani KOŠa nekoliko zaspali, to so Blackbirdsi izkoristili in hitro pridobili prednost osmih točk. Celovčanom je v nadaljevanju uspelo približanje nasprotniku, ta pa je do konca prve četrtine obdržal vodstvo – 18:24. V naslednjih minutah so domačini našli svoj ritem in si po petih minutah prvič priborili preobrat. Razvila se je zelo borbena in izenačena tekma, ob polčasu pa so Koševci imeli rahlo prednost – 37:35.

Tudi po pavzi je igra bila precej izenačena, sreča pri metu pa je bila na strani gostov iz Jennersdorfa, ki so ob koncu tretje četrtine vodili z 52:57. Napetost v dvorani je narasla. Igralci KOŠa so pozakali več energije in predvsem z uspešnimi meti iz daljave Huberja in Pasterka spet prevzeli vodstvo. V nadaljevanju pa so tudi Blackbirdsi zopet zadevali bolje in tako je vodstvo menjavalo med ekipama. S prostimi meti v zadnjih sekundah tekme je ekipa Blackbirds Jennersdorf zmagala 71:73.

Andi Smrtnik, kapetan: „Bila je zelo dobra in borbena tekma na obeh straneh. Zmago bi si zaslužili, a konec koncem je bila sreča na strani gostov. Škoda, ampak glave gor.“