10
Apr 22

2ZL: Jasen poraz za konec članske sezone

Koševci so se v soboto, 9. 4., podali na gostovanje v Fürstenfeld, na drugo tekmo četrtfinala druge zvezne lige. To ni bilo navadno gostovanje, saj so s seboj na avtobusu pripravljali 25 najbolj zvestih navijačev. Ob glasni podpori iz tribun smo se nadejali dobre tekme.

Tekma se je začela dinamično, z veliko koši na obeh straneh. Pri naših je razpoloženo začel Tim Huber, pri domačih pa kot smo že vajeni vedno koristni Andrija Blatančić. Pantersi so s kopico trojk prišli na prednost enajstih točk ob koncu prve četrtine – 31:20. V drugi četrtini je prednost domačih ostala, obrambe so bile bolj agresivne in učinkovite. Videli smo serijo košev tako na eni kot tudi na drugi strani. Rezultat ob polčasu pa nespremenjen 46:35 v korist Fürstenfelda.

Po ognjevitih napotkih trenerja Heiligsteina so naši zbrali še zadnje moči in poskušali obrniti rezultat v svojo korist. Kljub temu pa želja ni bila dovolj, na trenutke se je celo zazdelo, da ni tiste prave energije in želje po zmagi. Domačini so še naprej zadevali, Koševci pa s premalo konkretnimi akcijami delali napake in rezultat je bil jasen – zaslužena zmaga z 78:53 in preboj v polfinale Fürstenfeld Panthersov. Koševci pa so sezono zaključili med osmih najboljših ekip v drugi zvezni ligi, kar je po svoje realen domet te ekipe. Za kaj več se bodo morali ponovno sestaviti v naslednji sezoni. Kljub temu lahko rečemo kapo dol ekipi, katere povprečna starost znaša dobrih 22,5 let. Prihodnost je svetla!

Andi Smrtnik, kapetan: „Nasplošno smo s sezono zelo zadovoljni. Na koncu smo mislili, da bo možno še kaj več, a tokrat so igralci Fürstenfelda pokazali, da so boljši. Nabrali smo pomembne izkušnje, ki nam bodo pomagale tudi v naslednji sezoni.“