26
Sep 22

CUP: Poraz članov v predhodnem krogu pokala

Na člansko ekipo KOŠa je minulo nedeljo čakala prva prvenstvena tekma. V predhodnem krogu pokala so gostili ekipo iz Jennersdorfa. Domača ekipa je bila močno okrnjena, manjkalo je kar 4 nosilcev. Poleg tega so dan prej osvojili 3. mesto na turnirju na vranskem. Vse to je doprispelo k temu, da je verjetnost napredovanja v naslednji krog pokala bila zelo nizka. Posebno priložnost so v tej situaciji dobili mladi igralci, ki so pokazali svoj talent.

Od prve minute naprej so KOŠevci nastopali zelo borbeno in tako presenečeno povedli v prvih minutah za pet točk. A nasprotnik je hitro najdel odgovor in zvišal pritisk v obrambi. Tako je se glasil rezultat po prvi četrtini 11:27. Individualne napake in prelahko izgubljene žoge so nasprotniku omogočile enostavno točkovanje. Poleg tega je Jennersdorf izkoristil premoč pod košem in polčas se je zaključil z rezultatom 26:43.

Tudi v drugi polovici so mladi Koševci nadaljevali z borbo in tako tudi presenetili z dobrimi akcijami. S consko obrambo so gostujoči ekipi delali težave, a v napadu se je opazilo, da zmankuje moči. Posebno iz razdalje (met za 3 točke) žoga ni hotela najditi pot v mrežo – 43:70. V zadnji četrtini sta obe ekipi znižale hitrost igre. Mladi so naprej zbirali pomembne izkušnje, a nasprotnik je na tem večeru zasluženo napredoval v naslednji krog pokala. Končni rezultat: 56:89 za Blackbirds Jennersdorf.

Rezultat tekme KOŠ Celovec : Blackbirds Jennersdorf