22
Okt 22

2ZL: 3 tekme, 3 zmage!

Po dveh zmagah v dveh tekmah se je članska ekipa KOŠa v petek, 21. 10., podala v Gradec, kjer je igrala proti mladi ekipi Future Team Steiermark, ki je doslej še brez zmage. Vloga favorita je bila torej že naprej jasno dodeljena.

Vlogo favorita so Koševci tudi izpolnili in že po treh minutah šli v vodstvo desetih točk. A mladi igralci iz Štajerske se niso predali. Z borbenostjo in z enostavnimi zaključki v napadu niso dovolili, da bi se razdalja točk znatno povišala. Rezultat po prvi četrtini se ja glasil 14:28. Napake KOŠa so se v drugi četrtini pojavljaje pogosteje in Future Team je vedno spet našel enostavno pot do koša. Nasprotnik se je tako postopoma približal in rezultat v polčasu se je glasil 30:41.

Po dobrem začetku v drugi polovici je prišlo do mnogih menjav na obeh straneh. Tekmo so v tem trenutku zaznamovali prekinitve in pavze, kar je doprineslo k temu, da je na strani ekipe iz Celovca prevladala zmeda in nezbranost. Štajerci so to izkoristili posebno na skoku za žogo in se do konca četrtine približali na 6 točk – 49:55. V zadnji četrtini je Koševcem uspelo dvigniti nivo igre. Prevzeli so zopet kontrolo nad igro in zadete trojke Sajevica so prispele do zvišanja vodstva. Končni rezultat se je glasil 70:88 za KOŠ Celovec.