29
Okt 22

2ZL: Dober začetek ni zadostoval

V soboto, 29. 10., je članska ekipa KOŠ Celovec končno spet igrala na domačih tleh, z ekipo Mistelbach Mustangs pa je člane tokrat čakala težja naloga.

Od začetka se je odvijala izenačena tekma z visoko hitrostjo in borbenostjo na obeh straneh. Po petih minutah je Celovčanom uspelo nekoliko oddaljiti od nasprotnika in zaključiti prvih deset minut z +10 – 29:19. V nadaljevanju so se gostje iz Mistelbacha z lahkimi meti zopet približali domačinom. Rezultat ob polčasu je bil izenačen – 48:48.

Po pavzi so Mistelbach Mustangi šli bolj zbrano v igro in predvsem v obrambi pokazali več energije, pri igralcih KOŠa pa so se vrstile napake. Tako je Mistelbach z zadnjo četrtino šel s prednostjo sedmih točk – 62:69. Tekma je tudi naprej bila zelo borbena, a slika se ni več bistveno spremenila. Končni rezultat se je glasil 87:96 za Mistelbach Mustangs.

Niklas Michel: “Naša prva četrtina je bila zelo dobra, nato pa smo začeli igrati z manjšim pritiskom. Zato so se nasprotniki približali. V zadnjih 2-3 minutah smo pokazali, da znamo igrati dobro obrambo, a žal to ni bilo dovolj za zmago.”