08
Okt 22

2ZL: Nova sezona se je začela

V soboto, 8. oktobra, je članska ekipa KOŠ Celovec s tekmo proti Swarco Raiders Tirol pričela novo sezono druge zvezne lige. V Šentpeter dvorani se je novo sestavljena ekipa prvič pokazala navijačem.

Gostje iz Tirola so pripotovali v Celovec le s šestimi igralci, kljub temu se je tekma odprla izenačeno in nekoliko nervozno. Ekipi sta se v prvi četrtini spoznavali in tako se je ta končala 20:18. V drugi četrtini so igralci KOŠa z boljšo obrambo uspeli prestreči nekaj žog in zaključiti s hitrimi protinapadi. Grega Sajevic je bil najbolje razpoložen, saj je v prvem polčasu uspel doseči 16 točk. Konec prve polovice: 44:33.

Drugi polčas se je tehtnica prevesila v našo korist. Gostom so zaradi okrnjene rotacije pošle moči. V naši ekipi so se pa izkazali predvsem mlajši igralci z dobro obrambo in svežino v igri. Visoka igralca Andi Shehu in Veljko Dena sta se izkazala z dvanajstimi in desetimi točkami, prvi strelec pa je bil Grega Sajevic, ki je natresel 28 točk. Končni rezultat: 97:69 za KOŠ Celovec.

Sezona je uspešno odprta! Že prihodnji teden Koševce čaka najdaljše gostovanje v Dornbirnu, vendar tudi to tekmo lahko spremljate v živo preko spetne strani basketballaustria.tv.

Rok Heiligstein, trener: “Čestitke ekipi za zmagovit uvod v sezono! V šartu sezone so vedno neznanke, nismo vedeli točno, kaj lahko pričakujemo z naše strani kot z strani nasprotnika, vendar je bil odziv ekipe prijetno pozitiven. Čestitke tudi nasprotnikom za fer igro in vso srečo naprej v sezoni.