28
Jan 23

2ZL: Jasna zmaga na Tirolskem

V soboto, 28. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec gostovala na Tirolskem, tam se je merila z ekipo Raiders Tirol.

Igra se je začela zelo izenačena in je taka ostala cel prvi polčas. Obe ekipi sta imeli težave tako v obrambi kot tudi pri zaključkih in sta iskali svoj ritem. Do konca prvega polčasa si je KOŠ Celovec vendar priboril majhno prednost štirih točk – 19:23.

Po pavzi so Celovčani nastopili bistveno bolj energično. Povišali so svoj tempo, šli bolj samozavestno v napade in tako pustili nasprotnika za sabo. V 25. minuti so varovanci trenerja Heiligsteina imeli že prednost 20. točk. Tudi v nadaljevanju domačini niso našli pravega recepta, da bi se približali nasprotniku in tako se je tekma končala z jasno zmago za KOŠ Celovec. Končni rezultat: 50:76.