09
Jan 23

2ZL: Z neverjetno zmago v leto 2023

V nedeljo, 8. 1., so člani KOŠa na Gradiščanskem odigrali prvo tekmo v novem letu. Pomerili so se z ekipo Mattersburg Rocks, ki je v vzhodni konferenci druge zvezne lige, tako kot KOŠ Celovec v zahodni konferenci, četrta na lestvici.

Celovčani so ob začetku potrebovali nekaj časa, da so se ujeli in našli v igro, kar je privedlo do tega, da je nasprotnik iz Mattersburga pridobil prednost, igra pa je vendar ostala precej izenačena. Do konca prve polovice domačinom ni uspelo pridobiti večje prednosti in ostalo je napeto – 51:48.

V drugem polčasu pa se je slika spremenila. Izkušeni igralci ekipe Mattersburg Rocks so uspešno zaključevali svoje napade, istočasno pa so Koševci imeli težave v obrambi. Tako so Gradiščani v 33. minuti imeli prednost 19. točk. Nato pa so tudi Celovčani vložili spet več energije v igro, igrali dobro kot ekipa in se tako hitro približali nasprotniku. Deset sekund pred koncem tekme je kapetanu Andiju Smrtniku uspelo ukrasti žogo nasprotnikom in zadeti en prosti met, Tim Huber pa je v takoj sledeči akciji zadel trojko, tako je KOŠ vodil s +1 točko. V zadnjem napadu Gradiščanom ni uspelo več priti do koša in tako se je končni rezultat glasil 97:98 za KOŠ Celovec.