05
Nov 23

2ZL: Zmaga je ostala na Tirolskem

V soboto, 4. 11., se je članska ekipa KOŠ Celovec odpeljala na Tirolsko, kjer jo je čakal nasprotnik Kufstein Towers.

Pri obeh ekipah je tokrat manjkalo nekaj igralcev. Ekipa KOŠa se je zaradi poškodb na Tirolsko napotila brez Stefana Blaževića, Tima Huberja, Samuela Seherja in Lorenza Windischa.

Ne glede na to so mladi nastopili zelo samozavestno in hitro prevzeli vodstvo. V drugi četrtini so se posebno v obrambi pojavljale napake in nasprotnik je to z njegovo individualno kvaliteto hladnokrvno izkoristil. Rezultat ob polčasu se je glasil 48:41.

V tretji četrtini se je razvila zelo napeta tekma. Po taktični spremembi Kufsteina v obrambi pa je bilo opazno, da je tokrat na strani KOŠa manjkala izkušenost. Tako so izgubljene žoge privedle do tega, da se je nasprotnik lahko oddaljil. Tudi v zadnji četrtini Celovčanom ni uspel preobrat in tako je tokrat s 84:64 zmagala domača ekipa iz Kufsteina.