16
Dec 23

2ZL: Odličen zaključek leta 2023

V soboto, 16. 12., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter proti nasprotniku Mattersburg Rocks odigrala zadnjo tekmo leta, že dopoldan pa se je v dvorani odvijalo posebno božično druženje KOŠeve družine.

Božično druženje društva KOŠ Celovec se je začelo ob enajstih, ko so na teren stopili otroci in mladi društva in se borili proti starši. Bila je zelo napeta tekma, vsi so se močno borili, tik pred koncem pa so si starši priborili prednost in zaključili z zmago. Poleg tekme otrok in staršev so potekala še druga košarkarska tekmovanja, za okrepitev pa so bile pripravljene tudi razne dobrote!

Božično druženje se je nadaljevalo tudi popoldan, ko je članska ekipa društva odigrala zadnjo tekmo leta proti nasprotniku Mattersburg Rocks. Od začetka je tekma bila zelo izenačena in semafor je vedno spet kazal izenačen rezultat. Igralci obeh ekip so predvsem v obrambo vložili veliko energije. Z dobro kolektivno igro so si slovenski košarkarji nekajkrat zagotovili prednost, vendar nasprotnik iz Mattersburga ni popustil in se je vedno spet približal – 42:42.

Po pavzi, v kateri se je odvijalo tekmovanje slepega meta, so se pri Celovčanih vrstile napake. Te je nasprotnik takoj izkoristil, prevzel vodstvo in začasno imel 14 točk prednosti. Do konca tretje četrtine pa je članom KOŠa le še uspelo nekaj ukradenih žog in dobrih zaključkov – 50:60. V zadnji četrtini je v dvorani narasla napetost. Igralci obeh ekip so se močno borili, predvsem tudi v obrambi, zato je bilo le malo zadetkov. KOŠevci so v zadnjih minutah uspešno zaustavili nasprotnika in s trojko Tima Huberja trideset sekund pred koncem tekme prevzeli vodstvo. Do zadnje sekunde je ostalo napeto, a KOŠ zmage ni dal več iz rok! Končni rezultat: 69:66 za KOŠ Celovec.