09
Dec 23

2ZL: Poraz v prvi od dveh tekem vikenda

Člansko ekipo KOŠ Celovec je tokrat čakal naporen konec tedna – kar dve tekmi v treh dneh. V petek, 8. 12., so člani KOŠa na domačih tleh gostili močnega nasprotnika UDW Alligators, ki je trenutno na drugem mestu vzhodne lestvice.

Kot pričakovano se je od začetka razvila težka tekma z agresivno igro ekipe iz Deutsch-Wagrama. Proti močni obrambi nasprotnika so igralci KOŠa le težko točkovali, ampak tudi KOŠ je igral dobro obrambo, zato je rezultat ob polčasu bil temu primerno nizek – 28:36.

Mladi KOŠevci so v tekmi lahko nabirali važne izkušnje in dobili zapupanje v trenerja, a v tretji četrtini se je le nabralo preveč napak in nasprotnik je prevzel jasno vodstvo. V zadnji četrtini so slovenski košarkarji igrali zelo borbeno in kolektivno dobro ter pokazali, da tudi proti močnimi nasprotniki lahko igrajo kvalitetno košarko. Približali so se na tri točke, a preobrat tokrat ni uspel. Končni rezultat: 63:68 za UWD Alligators.