13
Jan 24

2ZL: Poraz po dobri prvi polovici

V soboto, 13. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec v domači Šentpeter dvorani srečala ekipo Kufstein Towers. Njihovo prvo srečanje v tej sezoni se je končalo v prid Tirolčanov, za to so se Celovčani sedaj hotli revanširati.

Pred domačo publiko je KOŠ dobro našel v tekmo in od začetka pokazal voljo do zmage. Tako si je tudi hitro priboril prednost, vendar tega gostje iz Tirolske niso dolgo dopuščali in se kmalu približali – 18:18. Druga četrtina je bila precej izenačena, saj se je na obeh straneh nabralo nekaj napak pri metih. Žal je v nadaljevanju pri Celovčanih manjkala koncentracija, kar pa je nasprotnik hitro kaznoval in do pavze povišal svojo prednost na +12 – 31:43.

Drugo polovico je KOŠ Celovec začel s trojko Samuela Seherja, ki se je po dolgi pavzi zaradi poškodbe zopet vrnil na teren. Igra je postala hitrešja, s tem pa tudi bolj hektična. Medtem ko so Tirolčani v tej fazi dobro zadevali, so Koševci zgrešili veliko metov, tako pa je narasla prednost gostov – 45:67. Tudi v zadnji četrtini Celovčani niso našli pravega recepta, da bi ustavili svojega nasprotnika. Končni rezultat se je glasil 59:86 za ekipo Kufstein Towers.