16
Okt 21

2ZL: Zmaga pred domačo publiko

V soboto, 16. 10., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter srečala ekipo Mattersburg Rocks. Prva domača tekma članov v novi sezoni je hkrati bila tudi prva domača tekma pred domačo publiko po enem letu.

KOŠ Celovec : Mattersburg Rocks 76:69 (19:17, 45:33, 61:52)

Obe ekipi sta začeli zelo energično in takoj se je razvila zelo borbena tekma. V prvi četrtini je vodstvo med ekipama menjavalo, prednost pa je po desetih minutah bila na strani KOŠ-a – 19:17. V nadaljevanju je domačinom z dobro obrambo uspelo zaustaviti nasprotnika iz Mattersburga. Do konca prvega polčasa so tako pridobili prednost dvanajstih točk – 45:33.

Tudi po pavzi so Celovčani pokazali, da želijo prvo domačo tekmo pred publiko zaključiti z zmago. Igrali so zelo koncentrirano in tako uspešno obdržali svoje vodstvo – 61:52. V zadnji četrtini je ekipa Mattersburg Rocks še enkrat pospešila tempo in poskusila zaustaviti KOŠ-evce. Tekma je postala bolj intenzivna in nekoliko hektična, a igralci članske ekipe KOŠ Celovec niso popustili in dosegli zasluženo zmago. Končni rezultat: 76:69 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ-a: “Od začetka smo izvedli to, kar smo poskušali izvesti že v prvi tekmi, in sicer agresivno obrambo. To nam je danes bolje uspelo in na tem so gradili našo tekmo. Zelo smo veseli prve zmage doma in pred domačo publiko!”