22
Nov 21

2ZL: Tretja zaporedna zmaga članov

Am SoV nedeljo, 21. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh srečala ekipo BBU Salzburg. Zadnje srečanje ekip, ki je potekalo oktobra, se je po podaljšku končalo v prid Salzburžanov, to so jim Celovčani tokrat hoteli odvrniti.

KOŠ Celovec : BBU Salzburg 77:57 (20:17, 40:27, 54:44)

Povratno tekmo sta dinamično začeli obe ekipi. V prvih šestih minutah smo videli mnogo uspešnih akcij, semafor je kazal 15:15. Pri domačih je izstopal predvsem Grega Sajevic, ki je zadel hitri dve trojki v prvi četrtini. Do konca polčasa je dodal kar 20 točk! Celovčani so predvsem v drugi četrtini dobro narekovali tempo. Po trojki Valentina Pasterka pod osebno napako so odšli na odmor s prednostjo 13 točk – 40:27.

Drugi polčas je minil v bolj obrambno naravnani košarki. Gostje iz Salzburga so se še nekajkrat približali na manj kot deset točk. Vendar jim je za preobrat zmanjkalo moči. Omeniti velja predvsem timsko igro v obrambi, ki se je dobro pripravila na organizatorja igre Mitchlla. Končni rezultat se je glasil 77:57 za KOŠ Celovec. V napadu je izstopal že omenjeni Sajevic s 27 točkami, Erik Groznik s 14 točkami, medtem pa je Marin Slisković pridobil enajst skokov. To je že tretja zaporedna zmaga za Koševce, ki se bližajo vrhu lestvice s štirimi zmagami in dvema porazoma.

Grega Sajevic, igralec: “V tekmo smo vstopili agresivno in dobro, odlično smo odigrali obrambo in posledično dali lahke koše. Držali smo se načrta, ki smo se ga zmenili in več ali manj celo tekmo nadzorovali, kot smo to želeli, na koncu pa smo zasluženo prišli do zmage.”