28
Nov 21

2ZL: Kakšna tekma preobratov!

V soboto, 27. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec v tretji zaporedni domači tekmi srečala ekipo Pirlo Kufstein Towers. Tekma je prinesla mnogo preobratov in napetost do zadnjih sekund.

KOŠ Celovec : Pirlo Kufstein Towers 86:83 (16:19, 47:44, 69:68)

Pred praznimi tribunami so dvoboj bolje odprli gostje Pirlo Kufstein Towers. S prodorno igro in dobro izseljenimi favli španca Trujilla so prevzeli pobudo in prvo četrtino dobili s 16:19. V drugi četrtini se je domačim odprl met za tri točke, tako so ujeli priključek in tudi prevzeli vodstvo ob koncu polčasa s 47:44.

V drugem polčasu je s serijo Koševcev že vse kazalo na čisto zmago. Z ekipno igro in čvrsto obrambo so vodili 69:60. Nato pa je mladi Slovenec Luka Božak v dresu gostov poskrbel za serijo, v kateri je dal sam kar 8 od 10 zaporednih točk. Najvišja prednost gostov je znašala že 8 (73:81!). Celovčani pa so vendarle v zadnjih petih minutah stopili na plin in predvsem z dobro obrambno igro zaklenili koš. Gostje so uspeli do konca tekme doseči le še dve točki. V končnici tekme je z dvema uspešnima napadoma Erik Groznik poravnal izid na 81. Nato pa je na sceno stopil junak tekme Tim Huber, ki je tri sekunde do konca zadel odločilno trojko in zmaga je ostala doma.

S porazom Piratov v gosteh in s četrto zaporedno zmago KOŠa članska ekipa drušva KOŠ Celovec trenutno zaseda 1. mesto v Zahodni konferenci s petimi zmagami in dvema porazoma. Naslednja tekma bo v nedeljo, 5. 12., na Dunaju proti ekipi Basket Flames.

Andi Smrtnik, kapetan: “Tokrat smo nastopali zelo slabo, a sreča je bila na naši strani. Veseli smo, da smo trenutno vodeči na lestvici.”