06
Nov 21

2ZL: Solidna predstava članske ekipe

AV soboto, 6. 11., je v Šentpeter dvorani v Celovcu potekala prva od treh zaporednih domačih tekem članske ekipe KOŠ Celovec. Proti nasprotniku, ekipi Basket Flames iz Dunaja, so člani KOŠ-a prvič v sezoni nastopili polnoštevilni, saj je prvič stal na terenu tudi do sedaj poškodovani Grega Sajevic.

KOŠ Celovec : Basket Flames 93:77 (23:10, 45:33, 67:48)

Ob začetku je tekma bila zelo izenačena in ekipi sta zadevali izmenično. Po nekaj minutah pa je KOŠ Celovec povišal hitrost in si s trojkama Huberja zgradil prednost dvanajstih točk – 23:10. V drugi četrtini so Dunajčani povišali pritisk in se tako malenkostno približali. Razvila se je zelo borbena tekma, do pavze pa so Celovčani zopet povišali na +12 – 45:33.

Po pavzi so igralci ekipe Basket Flames povišali hitrost in pritisk ter zmanjšali zaostanek. V nadaljevanju pa so tudi varovanci trenerja Heiligsteina zopet pokazali več energije in nekaj minut uspešno zaustavili nasprotnika – 67:48. V zadnji četrtini se slika ni bistveno spremenila. KOŠ Celovec nasprotniku iz Dunaja ni dal možnosti, da bi se približal, v vrstah KOŠ-a je v tej fazi s trojkami blestel predvsem Valentin Pasterk. Končni rezultat se je glasil 93:77 za KOŠ Celovec.

Valentin Pasterk, igralec KOŠ: “Štart v tekmo je bil zelo dober. Na koncu druge četrtine in ob začetku tretje četrtine smo imeli nekaj težav, a konec koncev je pomoje bila zaslužena zmaga, seveda pa se bomo morali naprej stopnjevati.”