19
Dec 21

2ZL: Poraz pred božično pavzo

V soboto, 18. 12., je članska ekipa KOŠ Celovec na Predarlskem srečala nasprotnika Dornbirn Lions. Tudi v zadnji tekmi pred božično pavzo je KOŠ igral brez močnega strelca Huberja.

Dornbirn Lions : KOŠ Celovec 77:71 (16:17, 36:31, 61:51)

Dolga vožnja se je KOŠevcem poznala na začetku igre, tako se je igra začela z 9:0 za nasprotnika Dornbirn Lions. Do konca prve četrtine pa so Celovčani prišli bolje v igro in celo prevzeli vodstvo – 16:17. Nato se je razvijala odprta tekma, kjer je vodstvo menjavalo med ekipama. Nekaj napak naših je privedlo do tega, da so Predarlčani ob polčasu imeli prednost petih točk – 36:31.

Tudi druga polovica tekme je ostala zelo izenačena in napeta. Nobena ekipa si ni mogla priboriti večje prednosti – 61:51. V zadnji četrtini se je razvila prava kriminalka. Koševci so do konca dali vse od sebe, da bi se z zmago vrnili domov, a izključka Valentina Pasterka in Grege Sajevica sta to onemogočila. Končni rezultat se je glasil 77:71.

Andi Smrtnik, kapetan: “Leto nismo dobro zaključili, zato nam pride božična pavza ravno prav, da se zopet sestavimo in zbiramo moči za tekme, ki nas čakajo v novem letu.”