12
Dec 21

2ZL: Poraz v dvorani Šentpeter

AmV soboto, 11. 12., je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh srečala ekipo BBC Nord Dragonz. Zaradi poškodb in bolezni posameznih igralcev, so Celovčani tokrat nastopili nekoliko okrnjeni, motivacija, da doma ostanejo neporaženi, pa je vseeno bila velika.

KOŠ Celovec : BBC Nord Dragonz 61:92 (14:18, 26:50, 44:67)

Tekma v Šentpetru se je začela v korist domačinov. Marko Gutalj je poskrbel za dve pošastni zabiji, ki sta poskrbeli za hitro vodstvo 10:4 KOŠa. Gosti so dokaj hitro ujeli priključek, saj so odgovorili z delnim izzidom 8:0 in do konca prve četrtine povedli z 18:14. V drugi četrtini so s pobudo nadaljevali Zmaji iz Železnega. Z učinkovito igro v napadu in agresivno obrambo so naše košarkarje prisilili v napake, ki so jih nato izkoristili v protinapadu. Gostje so dosegli kar 32 točk v četrtini, tako je rezultat ob polčasu kazal 26:50.

V drugem polčasu so domači še nekajkrat stopili na plin, ampak tekme niso morali več spreobrniti v svojo korist. Videli smo, da pri BBC Nord Dragonz gre za izkušeno ekipo, ki je Celovčanom odčitala lekcijo. Pri gostih je blestel Američan Kyran Jordan Mc Clure z 19 in Jordan David Roberts z 21 točkami. Končni rezultat se je glasil 61:92 za ekipo BBC Nord Dragonz.

Rok Razdevšek, pomočnik trenerja: Treba se je pobrati in nadaljevati sezono. Do konca koledarskega leta nas čaka še tekma v Dornbirnu, ki bo prihodnji konec tedna. Ta je zelo važna za nadaljno razporeditev v končnico! Upamo na hiter povratek na igrišče ostrostrelca Timija Huberja in mladega Samuela Seherja, s katerima bo naša ekipa izpopolnjena.