05
Dec 21

2ZL: S prepričljivo zmago se zmagovalna serija nadaljuje!

Am Sonntag, den 05.12., war die Herrenmannschaft von KOŠ Celovec mit geschwächter Mannschaft und mit nur acht Spielern zu Gast in V nedeljo, 5. 12., so se člani KOŠa z okrnjeno zasedbo osmih igralcev podali na gostovanje na Dunaj. Kljub temu so bili odločeni nadaljevati serijo zmag. Čakal jih je nasprotnik Basket Flames.

Basket Flames : KOŠ Celovec 62:102 (6:23, 21:52, 41:74)

Tekmo so Celovčani odprli zelo odločno, saj so z dvema zaporednima trojkama Grege Sajevica hitro povedli in vodstva več niso izpustili iz rok. Tekma je bila praktično odločena že po prvem polčasu, ki se je končal 21:52 za KOŠ.

Trener Rok Heiligstein je lahko minute razporedil med vse igralce. Veseli dejstvo, da so se vpisali med strelce prav vsi igralci. Izpostaviti moramo mladinca Veljka Deno (8 točk) in Jana Michela (prve članske točke v dresu KOŠa), ki sta dobro izkoristila svoje igralne minute. Slovenski košarkarji iz Celovca so tokrat prepričljivo odigrali svojo igro in nasprotniku Basket Flames niso dali možnosti, da bi se približal. Končni rezultat se je glasil 62:102 za KOŠ Celovec. Serija se tako nadaljuje s peto zaporedno zmago. Naslednjo bodo naši lovili v soboto, 11. decembra, ko bodo na domačem parketu pričakali ekipo BBC Nord Dragonz.

Andi Smrtnik, kapetan: “Čeprav nismo bili v polni zasedbi, smo jasno zmagali in pokazali, da smo zasluženo na prvem mestu lestvice.”