06
Feb 22

2ZL: Koševci so zmagovalci derbija

V petek, 25. 2., je v domači dvorani Šentpeter potekal drugi celovški derbi sezone. Prvo srečanje članske ekipe KOŠa in Piratov Vrbskega jezera se je končalo s tesno zmago za Pirate, tokrat pa so se jim Koševci želeli revanširati.

V prvih minutah se je videla manjkajoča igralna praksa na obeh straneh, kajti v zadnjem času so tekme vedno spet bile odpovedane oz. preložene. Ob koncu prve četrtine so Koševci našli bolje v ritem in tako pridobili vodstvo osmih točk – 20:12. V drugi četrtini so vodstvo lahko še povišali, nato pa so tudi gusarji, kot pričakovano v derbiju, igrali z močnejšo borbenostjo in se tako do polčasa približali na 36:35.

Kazala se je zelo podobna slika kot v prvem derbiju, tako je bilo za pričakovati, da se bo razvila zelo izenačena in borbena druga polovica, a po pavzi so igralci KOŠa začeli z večjo energijo in z Grego Sajevicem na čelu uspešno zaključevali svoje napade. Z agresivno obrambo so slovenski košarkarji Gusarjem deloma onemogočili točkovanje in se tako oddaljili od nasprotnika. Z buzzer beaterjem kapetana Andija Smrtnika so zaključili tretjo četrtina s prednostjo +20 – 66:46.  V zadnjih desetih minutah se slika ni več bistveno spremenila. Igra je ostala borbena in hitra, vendar se ekipa Wörthersee Piraten ni mogla več približati KOŠu. Končni rezultat: 89:68 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan: „Opazilo se je, da smo na začetku bili precej nervozni in smo dali Piratom možnost, da igrajo svojo igro in da je tekma postala napeta. V drugi četrtini pa smo premagali začetno nervozo, zadeli pomembne mete in tako tudi prišli do zmage.“