07
Feb 22

2ZL: Zmaga proti vodilnim na lestvici

Po skoraj enomesečnem premoru ter mnogih prestavljenih tekmah so člani KOŠa v nedeljo, 6. 2., končno spet odigrali prvenstveno tekmo. Ta se je začela s slabo novico, saj so nekaj več kot uro pred tekmo izvedli, da se bo odvijala brez glavnega trenerja Roka Heiligsteina. Kljub temu pa so bili domačini odločeni, da zbrano odigrajo ter pokažejo kar znajo proti trenutno vodilni ekipi lige Fürstenfeld Panthersem.

Tekma se je začela v korist gostov, ki so s koši Andrije Blatančića povedli 2:11 v prvih petih minutah igre. Po začetnem šoku so Celovčani ujeli priključek in se z alley oopom Marka Gutalja vrnili na 13:15. V drugi četrtini se je Koševcem ustavilo v napadu, medtem pa so Panthersi zadevali. Spremljali smo zelo fizično igro, igralci KOŠa so zaradi agresivne obrambe in ozke klopi imeli težave z osebnimi napakami. Tako je bil rezultat po prvih 20. minutah 24:35 v korist Panthersov.

Kljub temu smo vedeli, da imajo Koševci rezerve predvsem pri metu iz razdalje. V prvem polčasu so domači zadeli le 1 od 13 trojk! Tako smo v drugem polčasu videli popolnoma drugačno igro v napadu. Žoga je krožila ter našla odprtega igralca, gostje so se nekajkrat le spogledali ob zadetih metih Marka Gutalja, Grege Sajevica, Andija Smrtnika in Valentina Pasterka. Z dobljeno četrtino 25:9 so naši tudi povedli in tega vodstva tudi niso izpustili iz rok. Končni rezultat se je glasil 75:70 za KOŠ Celovec.

Rok Razdevšek, pomočnik trenerja: „Z bučnim navijanjem iz tribun in zbrano igro smo videli izjemno domačo zmago. S to smo se utrdili na zgornjem delu lestvice zahodne konference, ki bo v nadaljevanju še kako zanimiva. Upajmo, da se vidimo na naslednji domači tekmi v še večjem številu!“