13
Mar 22

2ZL: Playoff zagotovljen

V soboto, 12. 3., sta se v Šentpeter dvorani srečali članska ekipa KOŠ Celovec in ekipa Swarco Raiders Tirol. Za pričakovati je bila kvalitetna in napeta tekma, saj ekipi zasedata prvo in drugo mesto lestvice zahodne konferen

Tekma se je začela precej izenačeno. Prišlo je do večkratnih menjav vodstva, po desetih minutah pa je KOŠ Celovec imel že prednost osmih točk – 29:21. V drugi četrtini so se Celovčani močno stopnjevali. Z močno obrambo članov so uspešno zaustavili nasprotnika in dopustili le dvanajst točk, predvsem pa so izkoristili missmatche in zadevali tudi iz daljave – 53:33.

Po pavzi se je razvila zelo borbena tekma z visoko hitrostjo. Tudi Tirolčani so vložili več energije v igro in bolje zadevali, približati pa se vendar niso mogli – 74:50. V zadnji četrtini so igralci obeh ekip še enkrat dali vse od sebe. Pri KOŠu so blesteli predvsem Valentin Pasterk (25 PTS), Grega Sajevic in Marko Gutalj (oba 23 PTS). Tudi najmlajši igralci slovenskega košarkarskega društva so dobili možnost, da so lahko nabrali pomembne iskušnje in pokazali svoje znanje – to je uspelo predvsem Simonu Sienčniku, ki je v zadnjih sekundah tekme zadel met za tri točke in s tem povišal na končni rezultat 100:76. KOŠ Celovec si je z zmago proti ekipi Swarco Raiders Tirol že tri tekme pred koncem rednega dela sezone zagotovil mesto v playoffu.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: „Pokazali smo kvaliteto, ki jo imamo v ekipi. Veselimo se že naslednjih tekem.“