07
Mar 22

2ZL: Uspeh v Deutsch Wagramu

V nedeljo, 6. marca, so člani KOŠ Celovec na tujih tleh srečali ekipo Union Deutsch Wagram Alligators. Zaradi poškodbe je članom na igrišču tokrat manjkal Marko Gutalj, vseeno so za uvrstitev v play-off pomembno tekmo lahko zaključili z zmago.

Ob začetku tekme sta obe ekipi nekaj časa iskali svoj ritem. Na obeh straneh je prišlo do zgrešenih metov in slabih podaj, tako se je rezultat po desetih minutah glasil le 14:10 za domačine. V nadaljevanju so Alligatorsi prišli bolje v tekmo, zadevali tudi od daleč in si začasno priborili prednost enajstih točk. Nato pa so se tudi igralci KOŠa ujeli in z dobro timsko igro do pavze izenačili – 30:30.

V drugem polčasu sta ekipi igrali bolj energično in stopnjevali tempo, razvila se je borbena tekma. Sreča pri metu je zdaj bila na strani Celovčanov, ki so ob koncu tretje četrtine imeli prednost enajstih točk – 41:52. Pet minut so Koševci uspešno držali svojo prednost, nato pa so se pri slovenskih košarkarjih vrstile napake in tako se je nasprotnik iz Deutsch Wagrama 40 sekunda pred koncem približal na eno točko. V odločilnem trenutku je Valentin Pasterk pokazal, da ima železne živce, zadel trojko in s tem preprečil preobrat. Končni rezultat se je glasil 62:65 za KOŠ Celovec.

Rok Heiligstein, Coach KOŠ: „Ich gratuliere beiden Teams zu einem harten, aber guten Spiel. Wir haben es so erwartet, weil wir eine lange Anreise hatten und ohne einen wichtigen Spieler spielten. Jetzt müssen wir uns für unser nächstes Heimspiel vorbereiten.“