18
Mar 22

2ZL: Z jasno zmago na vrh lestvice

Članska ekipa KOŠa se je v četrtek, 17. 3., podala oslabljena na tekmo v Gradec proti Future Team Steiermark. Manjkala sta Andi Smrtnik in Valentin Pasterk, motivacija v ekipi je vseeno bila velika.

Ekipa iz Celovca je bila jasen favorit tekme, a na začetku tega ni blo videti in domačini so se pridno borili. Tako se je prva četrtina končala – 14:20. V drugi četrtini so pa Koševci pokazali svojo kvaliteto in hitro zvišali vodstvo. Z močnejšo obrambo in uspešnimi zaključki so nadaljevali in tako potdili vlogo favorita – 19:47.

V drugi polovici so dobili posebno še mladi igralci možnost do igranja. Z uspešnimi akcijami in fizično premočjo so tudi oni pokazali kvalitetno košarko – 31:71. V zadnji četrtini so predvsem mladinci nabirali važne izkušnje, a nasprotnik vseeno ni imel več šanze. Posebno Samuel Seher je pokazal svoj potencial, da bo v naslednjih letih še važen del ekipe. Končni rezultat se je glasil 46:94 za KOŠ Celovec.

Rok Heiligstein, trener: “Čestitam nasprotniku za fair tekmo in čestitke tudi mojim igralcem za zmago. V soboto pa tako naprej proti ekipi iz Dornbirna.”