28
Mar 22

2ZL: Zaključili redni del na drugem mestu

V nedeljo, 27. 3., so se člani društva KOŠ Celovec odpravili v Tirol, kjer so proti ekipi Swarco Raiders Tirol odigrali zadnjo tekmo rednega dela sezone. Ekipi sta pred tekmo z enakim številom točk zasedali prvo in drugo mesto zahodne lestvice, rezultat te tekme je torej odločal, kdo bo redni del sezone zaključil na vrhu lestvice.

Tekma se je začela zelo izenačeno, obe ekipi sta igrali dobro obrambo, v napadu pa so se vrstile napake tako na eni kot tudi na drugi strani. Tako se nobena ekipa ni mogla oddaljiti od druge – 16:17. Tudi v drugi četrtini Koševcem ni uspelo pokazati svoje ofenzivne moči, kot so jo v preteklih tekmah. Tako se je glasil rezultat prve polovice 36:29 za Tirolčane.

Tudi v drugi polovici se slika ni bistveno spremenila. Obe ekipi sta dobro branili, v napadu pa žoga naših ni našla v koš – 53:44. V zadnji četrtini so Celovčani še enkrat povišali agresivnost v obrambi in uspelo jim je tudi zaključiti nekaj uspešnih napadov. Tako se je proti koncu razvila zelo napeta tekma, ki pa je imela srečni konec za domačine. Končni rezultat: 68:64 za Swarco Raiders Tirol, ki so s to zmago osvojili prvo mesto lestvice zahodne konference, KOŠ Celovec pa je redni del sezone zaključil na drugem mestu.

Rok Heiligstein, trener KOŠ: „Čestitam Innsbrucku za zelo dobro tekmo. Bila je trda borba, napeta do konca. Želim vse najboljše za končnico in upam, da se vidimo v finalnih tekmah.”