20
Mar 22

2ZL: Zmaga proti Dornbirnu

V soboto, 19. 3., je članska ekipa KOŠ Celovec odigrala zadnjo domačo tekmo rednega dela sezone druge zvezne lige, tokrat proti ekipi Dornbirn Lions.

V prvem delu igre je prevladovala predvsem ekipna igra z veliko odprtimi meti za tri točke. Gostje Dornbirn Lions, pri katerih je zaradi težav s korono manjkal tudi glavni trener, niso uspeli držati hitrega tekma domačih. Kot smo že vajeni, je Marko Gutalj spravil na noge dvorano z nekaj visokoletičimi zabijanji. Po prvem polčasu je semafor kazal 50:38 za naše.

V drugem delu so priložnost dobili tudi igralci iz mladinske selekcije, ki so uspeli upravičiti zaupanje trenerja Roka Heiligsteina. Zadnja četrtina je bila zgolj še formalnost, zmaga je ostala doma, končni rezultat se je glasil 98:77. Koševci so se tako utrdili na prvem mestu lestvice. Do konca rednega dela jim preostane samo še tekma s Tirol Raidersi v Innsbrucku, ki bo na sporedu v nedeljo, 27. marca. Ta bo odločala o prvem mestu zahodne konference.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: “Nasplošno je iz naše strani bila dobra tekma, a vedno spet smo zgubili fokus in prišlo je do številnih izgub žog. Met nam je danes zelo dobro uspel, a v obrambi se bo treba stopnjevati.”