03
Apr 22

2ZL: Grenek poraz na prvi tekmi četrtfinala

V soboto, 2. aprila, je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh odigrala prvo četrtfinalno tekmo proti ekipi Fürstenfeld Panthers.

Dočakali smo prvo tekmo zaključnega dela sezone. Kot pričakovano sta tekmo odprli ekipi izenačeno, z izmenjajočimi se koši na obeh straneh. Po prvi četrtini je KOŠ vodil s 20:19. V drugi četrtini, po tretji osebni napaki Marka Gutalja, so gostje stopili na plin. KOŠevci so napravili kar nekaj napak pri podajah in organizaciji napada, kar so Panthersi izkoristili v svoj prid. Rezultat druge četrtine je bil 8:16, kar je pomenilo kar zajetno prednost gostov pred drugim polčasom – 28:35.

V drugem polčasu je bilo še več že videnega. Nekaj zadetih norih metov Grege Sajevica in Marina Sliskoviča, kar pa ob nekonsistentni obrambi ni bilo dovolj za preobrat. Pri gostih je prednjačil kapetan Andrija Blatančić z 19 točkami in 9 skoki. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Sliškovič z 21 točkami, Marko Gutalj s 16 skoki in Grega Sajevic z 8 asistencami. Končni rezultat se je glasil 59:71 za ekipo Fürstenfeld Panthers. Naši fantje bodo nadaljevanje sezone lovili v gosteh pri Fürstenfeldu, kjer nujno potrebujejo zmago. Ali jim bo to uspelo, bomo videli naslednjo soboto ob 19. uri. Glave gor, upajmo na najboljše!

Rok Heiligstein, trener: „Bila je pričakovano težka tekma. To je prvi krog končnice in zdaj ni več lahkih tekem. Igrali smo proti ekipi, ki je večji del sezone bila vodeča na lestvici vzhodne koncerenfe. V seriji smo zdaj 0:1 zadaj, gledamo pa na naslednjo tekmo, borili se bomo naprej in videli, kaj se bo zgodilo.“