25
Feb 23

2ZL: Derbi s slabim koncem

V soboto, 25. 2., je v nabito polni celovški Šentpeter dvorani potekal drugi celovški derbi sezone. Prvega so v tesni tekmi odločili zase Gusarji, tokrat pa so Koševci hoteli doseči revanšo.

Ob začetku je pri igralcih KOŠa bila opazna nervoza, igrali so nekoliko hektično in tako dali nasprotniku možnost, da si pribori prednost. Pirati so nekaj časa uspešno ustavili slovenske košarkarje in tako v drugi četrtini začasno vodili s +25 točkami. Vendar se varovanci trenerja Heiligsteina niso vdali in se s hitrejšo igro in dobro timsko igro do pavze malo približali – 33:50.

V drugem polčasu je igra postala bolj izenačena. Ekipi sta zadevali izmenično in napetost, ki smo jo pričakovali v derbiju, je narasla, vendar se Koševci niso mogli približati svojemu nasprotniku. Do konca so igralci ekipe Wörthersee Piraten držali svojo prednost in tudi drugi derbi sezone odločili zase. Končni rezultat: 59:90.

Kljub poraza je vdzušje v polni dvorani bilo fenomenalno in enkratno. Najlepša hvala vsem navijačicam in navijačem! Predvsem pa zahvala velja tudi najmlajšim igralkam in igralcem KOŠa, ki so podpirali naše člane in v polčasu odigrali kratko tekmo!