18
Feb 23

2ZL: Zmaga za playoff!

Tri kroge pred koncem rednega dela sezone je članska ekipa KOŠ Celovec v soboto, 18. 2., v celovški Šentpeter dvorani igrala proti ekipi Kufstein Towers in si z zmago zagotovila mesto v playoffu.

Tekma se je zaradi zamude gostov začela eno uro kasneje, da bi zaradi daljše vožnje bili utrujeni, pa vendar ni bilo opazno. Vodstvo je bilo od začetka na strani Celovčanov, a Tirolčani so jim ostali za petami in so si po devetih minutah celo priborili preobrat. Začasno vodstvo gostov osmih točk so Koševci hitro spet znižali in, predvsem z dobrimi meti Sajevica, ki je v tej tekmi dosegel neverjetnih 39 točk, do polčasa spet pridobili prednost – 51:42.

V drugem polčasu je vodstvo dolgo ostalo na strani slovenskih košarkarjev, vendar se niso mogli oddaljiti od nasprotnika. Devet minut pred koncem tekme je prišlo do zenačenja. Tekma je do konca ostala zelo napeta in vodstvo je stalno menjavalo. Šele v zadnji minuti so domačini lahko zaustavili goste iz Kufsteina in si priborili zmago s 103:94.