12
Feb 23

2ZL: Tretja zmaga zapored

V soboto, 11. 2., si je članska ekipa KOŠ Celovec v Zgornji Avstriji priborila že tretjo zmago zapored. Proti nasprotniku Upper Austrian Ballers si je tako zagotovila pomembne točke za playoff.

Tekma se je začela v prid domačinom, ki so začeli igro bolj zbrano in tako prevzeli vodstvo, kmalu pa so tudi Celovčani našli svoj ritem ter si v peti minuti priborili preobrat. Prva polovica tekme je ostala dokaj napeta in izenačena, ob pavzi so ekipi ločile le tri točke – 48:51.

Članska ekipa KOŠ Celovec je tekmo v svojo korist prelomila v drugem polčasu. Igralci ekipe Upper Austrian Ballers, ki se nahajajo na zadnjem mestu lestvice zahodne konference, so vedno spet pokazali svoje kvalitete, vendar so Celovčani bili le močnejša ekipa. Končni rezultat se je glasil 86:100 za KOŠ Celovec, 100. točko pa je tokrat zadel mlad igralec Simon Sienčnik.