08
Okt 23

2ZL: Nova sezona se je začela!

V soboto, 7. 10., je članska ekipa KOŠ Celovec v Nižji Avstriji odigrala prvo tekmo sezone. Nasprotnik je bila ekipa Mistelbach Mustangs, ki se je ojačila z novimi igralci in sodi med letošnje favorite za naslov prvaka.

Za pričakovati je bila težka tekma za naše člane, ki v letošnji sezoni nastopajo s pomladeno ekipo pretežno z igralci iz lastnih vrst. Poleg tega je v prvi tekmi manjkal Tim Huber, ki je pomemben steber ekipe. Ekipa iz Mistelbacha je imela boljši štart in tako hitro prevzela vodstvo. S samozavestnim pristopom so tudi KOŠevci prišli do točkovanja in tako držali tekmo odprto. V drugi četrtini se je opazila premoč nasprotnika posebno na visokih pozicijah pod košem. Posledica so bili prosti meti in veliko dodatnih napadov nasprotnika po reboundu. Rezultat za polčas: 45:27.

Angažiranost, motivacija in timski nastop naše mlade ekipe so tudi v drugi polovici bili razlog, da je tekma bila naprej odprta. S hitro igro in lepimi zaključki v tranziciji je članska ekipa KOŠa našla šibkosti nasprotnika. Proti koncu je bila kvaliteta in izkušenost nasprotnika tokrat le na višjem nivoju. Tako se je končni rezultat glasil 89:63 za Mistelbach Mustangs.

Andi Smrtnik: “Zelo sem zadovoljen z današnjim pristopom. Smo na začetku sezone, veliko dela nas čaka in veliko moramo še napredovati. Vidim pa ogromno potencijala, razvijamo se v pravo smer in se že veselim na naslednjo tekmo.”