15
Okt 23

2ZL: Člani pokazali svoje znanje!

V soboto, 14. 10., je v celovški Šentpeter dvorani potekala prva domača tekma sezone za člansko ekipo KOŠ Celovec, v kateri so srečali ekipo Dornbirn Lions. Ker je ekipa iz Dornbirna na poti v Celovec imela težave, se je tekma začela s tričetrturno zamudo.

Celovčani so šli v tekmo zelo motivirani in s polno energijo. Tako so ob začetku presenečili nasprotnika in hitro vodili z 10:1. V nadaljevanju pa so tudi Lionsi bolje našli v igro in do konca prve četrtine še prevzeli vodstvo – 16:17. Do pavze je igra bila zelo izenačena, vodstvo je menjavalo med ekipama in rezultat ob pavzi se je glasil 35:33 za KOŠ Celovec.

V drugem polčasu so Celovčani dvignili hitrost igre in se uspešno oddaljili od nasprotnika. Celotna ekipa KOŠa je pokazala, kakšno kvaliteto in predvsem motivacijo za igro ima, zelo pozitivno pa se nam je tokrat predstavil novi center članske ekipe, 21-letni Anto Marušić, ki je prispeval kar 29 točk in 14 skokov. Ekipa iz Dornbirna Celovčane do konca ni mogla zaustaviti. Končni rezultat se je glasil 84:63 za KOŠ Celovec.