22
Okt 23

2ZL: Poraz proti aktualnemu prvaku

V soboto, 21. 10., je članska ekipa KOŠ Celovec gostovala na Gradiščanskem, kjer je srečala aktualnega prvaka druge zvezne lige, Blackbirds Güssing.

Proti močni in izkušeni ekipi iz Güssinga so KOŠevci začeli zelo borbeno. Gradiščani so branili zelo kolektivno in Celovčanom niso dopuščali lahkih košev. Na strani KOŠa pa so se nabirale napake. Predvsem pri izgubljenih žogah se morajo mladi igralci še stopnjevati. Ob polčasu je se rezultat glasil 45:32 za Blackbirdse.

V tretji četrtini so slovenski košarkarji pokazali, da lahko konkurirajo tudi z močnimi ekipami lige. Čeprav so se borili in se približali nasprotniku na šest točk, je prišlo do napak in izkušen nasprotnik je to izkoristil in si pridobil zmago z 79:66.