25
Feb 24

2ZL: Napet derbi za zaključek sezone

Ker si članska ekipa KOŠ Celovec ni mogla zagotoviti mesta v playoffu, jo je v soboto, 24. 2., čakala zadnja tekma sezone. Za zaključek sezone so člani srečali celovškega tekmeca Wörthersee Piraten in v derbiju igrali še enkrat v nabito polni dvorani.

Ob začetku tekme je na strani KOŠa bila opazna napetost, poleg tega je ekipi tudi tokrat zaradi poškodb in bolezni manjkalo nekaj igralcev. Prišlo je do napak pri zaključkih in do izgub žoge, tako pa so Gusarji prvo četrtino zaključili s prednostjo 14 točk – 22:8. V nadaljevanju pa so tudi varovanci trenerja Dalibora Ćevriza našli bolje v igro in zadevali tudi iz daljave. Tako so se začasno lahko spet približali, a ob polčasu kljub temu zaostajali s 46:31.

V drugi polovici so Koševci stopili na teren polni energije. Z dobro timsko igro in močno obrambo so začasno zaustavili nasprotnika, jim bili vedno bližje za petami, tik pred koncem tretje četrtine pa celo izenačili. Deset minut pred koncem tekme so Pirati imeli pičlo prednost dveh točk, napetost v dvorani pa je narasla – 55:53. V zadnjem delu tekme je pri slovenskih košarkarjih prišlo do nepotrebnih napak, ki so jih igralci ekipe Wörthersee Piraten izkoristili, tako zopet stopnjevali svojo prednost in si zagotovili zmago v celovškem derbiju z 78:67. Ker letos ni playdowna, je mlada članska ekipa KOŠa, ki je igrala s samimi domačimi igralci, s to igro zaključila svojo sezono.