10
Feb 24

2ZL: Back-to-back games

V 24 urah je članska ekipa KOŠ Celovec odigrala dve tekmi proti istemu nasprotniku, proti ekipi Upper Austrian Ballers. V petek, 9. 2., so se člani peljali na tekmo v Wels, v soboto, 10. 2., pa jih je čakala povratna tekma na domačem terenu.

V petek so se člani zelo okrnjeni podali na pot v Wels. Zaradi bolezni so manjkali Tim, Lorenz in Enes, zaradi poškodb in drugih razlogov tudi Samuel, Sead in Matejo, Stefan pa že prejšnjo tekmo ni bil več del ekipe.

Proti mladi ekipi iz Zgornje Avstrije so člčani KOŠa tekmo dobro začeli. S samozavestnimi zaključki v napadu in solidno obrambo so hitro prevzeli vodstvo, a nasprotnik je vedno bolj stopnjeval agresivnost v obrambi, poleg tega pa so tudi v napadu začeli zadevati. Odločilna je bila tretja četrtina, saj se je tedaj na strani KOŠa nabralo preveč napak. Sploh na reboundu je dominirala ekipa Upper Austrian Ballers, čeprav so igralci obeh ekip v višini bili pravzaprav enakovredni. Na koncu je Celovčanom zmanjkalo moči in niso se več mogli približati. Zmago so si tokrat zagotovili Upper Austrian Ballers, a že naslednji dan je čakala možnost za revanžo.

Povratno tekmo na domačem terenu je članska ekipa KOŠ Celovec začela zelo borbeno in polno energije. Hitro so si člani priborili vodstvo, začasno so imeli celo prednost petnajstih točk. Nato so se stopnjevali tudi gostje iz Zgornje Avstrije in v drugem polčasu celo izenačili. A Celovčani so se hitro spet zbrali in pokazali, da si močno želijo zmago in revanžo za včerajšni poraz. Ob polčasu so imeli prednost desetih točk – 51:41.

V drugem polčasu je na terenu narasla borbenost, v dvorani pa je narasla napetost. Obe ekipi sta se močno borili in igra je postala hitrejša, s tem pa tudi bolj hektična. Na obeh straneh je prišlo do napak, slika pa se vendar ni več bistveno spremenila. Prednost je tokrat ostala na strani Celovčanov. Končni rezultat se je glasil 85:73 za KOŠ Celovec.