31
Okt 21

2ZL: +30 točk za naše člane

V nedeljo, 31. 10., se je članska ekipa KOŠ Celovec odpeljala na Tirolsko, kjer je srečala nasprotnika Pirlo Kufstein Towers. Bilo je prvo srečanje ekip, saj so Tirolčani ena od dveh novih ekip v drugi zvezni ligi.

Pirlo Kufstein Towers : KOŠ Celovec 65:95 (21:16, 35:47, 51:70)

V prvi četrtini je bila tekma med ekipama KOŠ Celovec in Pirlo Kufstein Towers zelo izenačena. Na obeh straneh se je uvrstilo kar nekaj napak, zaradi česa tekma ob začetku ni bila posebno kvalitetna – 21:16. Od druge četrtine so Celovčani delali več pritiska v obrambi. Tako so si prvič zgradili tudi jasno vodstvo. Ob pavzi se je razultat glasil 35:47.

V prvih minutah druge polovice se je nasprotnik iz Kufsteina spet malo približal. Nato pa so člani ekipe KOŠ Celovec povišali intenziteto v obrambi in z odličnimi protinapadi jasno nadgradili svojo prednost – 51:70. V vrstah KOŠ-a je imel posebno dobro formo Samuel Seher in blestel s petimi zadetimi trojkami. Od tedaj naprej so tudi mladi dobili priložnost do igranja. To so dobro izkoristili in tako nasprotnik ni imel več šanze. Končni rezultat se je glasil 65:95 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan: „Na začetku smo imeli res težave. Kufstein je pokazal svojo motivacijo, tako je prva polovica bila zelo izenačena. V tretji četrtini smo končno lahko pokazali našo kvaliteto, predvsem v obrambi, in obramba je ob koncu naredila razliko.“