Okt 21

2ZL: Propadli v podaljšku

Članska ekipa KOŠ Celovec se je v torek, 26. 10., odpeljala v Salzburg, kjer je srečala svojega soseda na lestvici druge zvezne lige, BBU Salzburg.

BBU Salzburg : KOŠ Celovec 90:82 (21:23, 41:48, 59:62, 77:77)

Igralci ekipe KOŠ Celovec so začeli odločno in v prvih minutah hitro povedli z 12:2. Do konca četrtine so domači ujeli priključek s trojko O’Neala na 21:23. Druga četrtina je potekala mirno in naši so odšli na polčas s +7 – 41:48.

V drugem delu pa smo bili priča predvsem taktični košarki. Salzburžani so postavili consko obrambo, ki je gostom iz Celovca delala nemalo težav. Sledila je razburljiva končnica. S prostim metom Marka Gutalja je KOŠ imel prednost 72:70. Z uspešno obrambno akcijo so Celovčani imeli žogo (in zmago) že v rokah, vendar se je po nepotrebnem faulu v napadu Salzburžanom ponudila še ena priložnost! To so izkoristili s košem iz drugega napada in izenačenjem na 77:77.

Sledil je podaljšek, kjer so našim žal pošle moči. S peto osebno napako Timija Huberja in Samuela Seherja je zmaga ostala doma. Končni rezultat se je glasil 90:82 za BBU Salzburg. Naslednjo priložnost bodo Koševci iskali že v nedeljo proti Kufsteinu.