Okt 21

CUP: Poraz proti prvoligašu

Die Herrenmannschaft von KOŠ Celovec bestritt am Sonntag, den 24.10., in der Klagenfurter St. Peter Halle das Achtelfinalspiel des Basketball Austria Cups gegen den Erstligisten D.C. Timberwolves.

KOŠ Celovec : D.C. Timberwolves 61:84 (10:19, 34:43, 51:64)

Ob začetku je ekipa D.C. Timberwolves hitro prevzela vodstvo, nato pa je članom KOŠ-a z dvema zaporednima  ukradenema žogama, ki ju je Marko Gutalj zaključil z dunkom, uspelo izenačenje. V naslednjih minutah so se Dunajčani z močnimi in sigurnimi skoki prvič oddaljili od KOŠ-a na +9 točk – 10:19. V drugi četrtini so Celovčani začasno zaustavili goste iz Dunaja in s trotjo Huberja prvič prevzeli vodstvo, začasno pa celo pridobili prednost petih točk. Razvijala se je zelo izenačena tekma, v zadnjih minutah pred pavzo pa so Timberwolvesi le še pridobili višjo prednost – 34:43.

Po pavzi so varovanci trenerja Heiligsteina začeli s polno energijo, povišali tempo in se v prvih minutah približali nasprotniku. Ta pa je v nadaljevanju predvsem pod košem pokazal svojo premoč in uspešno zaustavil Celovčane – 51:64. Zadnjih deset minut je slovenskim košarkarjem zmanjkalo moči, da bi zaustavili nasprotnika, ki je pokazal, da je danes močnejši. D.C. Timberwolves so premagali KOŠ Celovec z 61:84 in nadaljujejo v četrtfinale pokala.

Andi Smrtnik, kapetan: „Začetek tekme smo nekoliko zaspali, a nato smo dobro prišli v tekmo. Do polčasa je tekma bila zelo izenačena. Na žalost smo danes pri skokih bili preslabi, nasprotnik pa nekoliko premočen. Na koncu smo imeli težave s prekrški in zgodilo se je preveč napak, zato so Timberwolvesi danes zasluženo zmagali. Čestitam!“