03
Feb 24

2ZL: Močna borba ni zadostovala

V soboto, 3. 2., je v celovški športni dvorani Šentpeter zopet potekala domača tekma članske ekipe KOŠ Celovec. Nasprotnik se je tokrat pripeljal iz Innsbrucka – ekipa Raiders Tirol.

V prvih minutah tekme je publika videla izenačeno tekmo z zadetki na obeh straneh, vendar so gostje iz Tirolske hitro pokazali, da drugega mesta lestvice ne zasedajo nezasluženo. Že ob koncu prve četrtine so imeli prednost petnajstik točk, a Celovčani se niso udali. Mladi domačini so nadaljevali zelo borbeno in nasprotniku niso dali možnosti, da bi se naprej oddaljeval – 34:49.

Tudi v drugi polovici so se Koševci, ki igrajo brez legionarjev in jim zaradi poškodb manjka nekaj ključnih igralcev, močno borili, a žal je pri zaključkih pogosto manjkala sreča. Tako je prednost gostov naraščala. Mladi Celovčani so v tej tekmi lahko nabrali mnogo pomembnih izkušenj, zmago pa so tokrat odnesli Raidersi iz Tirolske – 67:90.